O mněMoje cesta k TČVM

image

Od ukončení studia na fakultě Veterinárního lékařství Veterinární a Farmaceutické Univerzity Brno v roce 2012 až do současnosti se věnuji všeobecné veterinární medicíně převážně psů a koček (chirurgii a interní medicíně), v menší míře pak drobným hlodavcům a exotickým zvířatům.

Během svých studií na Veterinární fakultě v Brně jsem měla možnost jeden rok studovat na Univerzitě ve Španělsku, kde jsem se poprvé setkala s Tradiční čínskou veterinární medicínou, konkrétně akupunkturou. Tato léčebná metoda mě už tehdy velmi zaujala. Stejně tak jako metody diagnostiky v rámci TČVM, které jsou velmi jednoduché a přesné, zohledňují prostředí i psychiku pacienta a ve své nezměněné podobě přetrvaly několik tisíc let..

 
image

V roce 2016 jsem pak absolvovala roční kurz Veterinární akupunktury pro psy a koně pod záštitou Chi Institutu (http://www.tcvm.com), který má jednu svou školu i ve Španělsku. Kurz jsem zakončila úspěšnou praktickou i písemnou zkouškou a letos odevzdala i závěrečnou práci. Součástí tohoto kurzu byla i výuka obecných principů Tradiční čínské veterinární medicíny, nezbytná pro pochopení tohoto starodávného umění. V budoucnu bych ráda rozšířila své znalosti v rámci TČVM o fytoterapii (terapie pomocí bylin), dietoterapii a tui-na masáže.

Má několikaletá praxe v ordinaci medicíny západního typu mi umožňuje porovnat možnosti a postupy západní i východní medicíny a z každého dát svým pacientům to nejlepší.