Bachovy květové esence

image

Bachovy esence jsou souborem 38 bylinných esencí. Každá esence odpovídá jedné negativní emoci nebo vzorci chování, který je pro naše domácí mazlíčky škodlivý. Jako příklad mohu uvést: pocit strachu, zoufalství, extrémní nadšení (i při nežádoucích aktivitách), pocity bezmoci, nízké sebevědomí. Tyto pocity pak mohou vést k nežádoucímu chování.

 

Kdy se Bachovy esence podávají?

  • Pomáhají s různými psychické problémy zvířat, dospělých i dětí (akutně i preventivně)
  • Snižují stres při léčbě chronických i akutních zdravotních obtíží
  • Používají se i jako prevence, např. Před chirurgickým zákrokem, pokud má jet pejsek/kočička k někomu na hlídání, při příchodu nového domácího mazlíčka do domácnosti atd.

Proč si doplnit běžnou terapii podáváním Bachových esencí?

Každá nemoc s sebou nese jistou dávku fyzického strádání (bolest, potíže s dýcháním, nechutenství atd.). Tento stav i u nás lidí může vyvolat pocity bezmoci, nevím co s tím mám dělat, bojím se další návštěvy veterináře/další nechutné tabletky/krmení stříkačkou. Obecně je známo, že pacient, který je v dobrém psychickém rozpoložení, se uzdravuje rychleji.

Jaké jsou výhody této terapie ať už pro zvířata nebo lidi?

  • Nemají žádnou kontraindikaci (to znamená, že kapky lze kombinovat se všemi léky a lékařskými postupy)
  • Pacienta jimi nelze předávkovat
  • Nemají vedlejší nebo nežádoucí účinky
  • Lze jimi doplnit jakékoliv léčebný postup

Dávkování:

Podávání je velmi jednoduché. Podávají se 4 kapky minimálně 4x denně, buď přímo do tlamy nebo na krmivo (piškot, granule, menší množství kapsičky/měkké stravy). Kapky potřebují 10 minut na to, aby začaly účinkovat. Nemá tedy smysl kapat častěji než 1x za 10 minut. Bachovy esence pro domácí mazlíky je potřeba skladovat v lednici. Pokud máte k dispozici i krizovou esenci, tzv. „krizovky“, kapejte ve vypjatých situacích. Až stresová situace pomine, vraťte se opět k podávání namíchané esence. Čím delší dobu negativní emoci Váš domácí mazlíček prožívá, tím déle trvá návrat ke zdravé reakci na danou situaci.

Bachovy esence míchám po telefonické konzultaci na míru.